الف)راه های مقابله با خشونت منطقه (خاورمیانه) و جلوگیری از ورود ان به کشور های دور از معرض آن .

خاورمیانه یکی از نا امن ترین منطقه های آسیا به شمار میرود . که پر از جنگ  خونریزی و و دعواهای داخلی می باشد. برای مقابله با این معضلات باید گزینه هایی را برسی و یا اگر اطلاعی در مورد آن نداریم به بحث و آموختن آنها بپردازیم .

1-دوری از افراد ناشناس و خشن ( جلوگیری از ورود خشونت)

در محیط های عمومی مانند  پارک و مترو از افراد ناشناس دوری کرده و یا اگر به طور غیر عمدی در مخمصه گفتار و تهدیدات  آنان گیر افتادیم  با گفتن  کلمه (( نه )) و تهدید 110 و مردم آنان را فراری دهیم . بسیاری از مردمان عراق بدین گونه به داعش پیوسته اند .

2-جهاد (مقابله با خشونت)

برای مقابله با هر تهاجمی باید دفاعی صورت بگیرد . پس باید جهاد کنیم و این اوباش و تروریست  ها را از بین ببریم . همان گونه رهبر انقلاب اسلامی آیت الله خامنه  ای فرمودند که به نجات برادران سوری و عراقیتان بشتابید و به سوی کمک حرم حضرت زینب (س) بشتابید . گروه هایی مثل فاطمیون ایران یا همان مدافعان حرم و دیگر گروه ها به فرمان رهبر به این مقابله شتافته اند .

3-همکاری با سازمان های امنیتی(مقابله با خشونت)

برای اینکه بتوانیم خشونت را برهانیم باید زیر فرمان سازمان های نظامی و امنیتی باشیم به تذکرات و گفته های آنان گوش فرا دهیم . و از بروز جنگ در کشور جلوگیری کنیم.

و دیگر موارد که بزودی در همین پست قرار خواهد گرفت.

ب)راهکار های مقابله با خشونت جهانی         

مناطق امنیتی دنیا از جمله فرانسه ، آلمان و آمریکا که به امنیت خود امید وار و پایدار بودند، با چند حمله انتحاری داعش امید و پایداری خود را از دست دادند . پس این جنگ ها به منطقه خاورمیانه محدود نمی شود . پس در جهان هم خشونت پراکنده شده است . برای مقابله از فراگیر شدن این بیماری امنیتی باید اقداماتی انجام گیرد . که به چند مورد از آن همراه با توضیح مختصری آن  اشاره کردیم.

1-همکاری سازمان های بین المللی

همه میدانیم که سازمان های بین الملی هیچ همکاری درباره این موضوع بحث نداشته اند . پس لازمه کار است که سازمان های بین الملی و جوامع برای ریشه کن کردن خشونت باهم همکاری کنند . که متاسفانه این همکاری بین جوامع حقوق بشری وجود ندارد. و باید اقداماتی صورت گیرد .

2-مبارزه با کشور های خشونت طلب 

کشور هایی مانند امریکا و اسرائیل، عربستان ، کره شمالی و.... در پی منافع شخصی خود جنگ هایی را به راه انداخته اند . طی شواهدی که بدست آمده آمریکا اسرائیل و عربستان و دیگر کشور های عربی حوزه خلیج فارس، اصلی ترین گرداننده های داعش هستند که به طور غیر رسمی مدیریت این گروهک های تکفیری تروریستی را بر عهده دارند .

3-جنگ به دور از مرز ها

منظور از این عبارت این است که کشور هایی که درگیر جنگ هستند باید از کشور های همسایه و  دوست خود کمک و یاری بطلبند تا معضل را در همان جا سر کوب کنند . یا به عباریتی دیگر برای اینکه به جامعه های دیگر سرایت نکند باید جنگ را در بیرون از مرز  های خود تمام کنند . و اگر جنگ جنگ نرم بود آن را با استفاده از هشیار کردن ملت آن را هم سرکوب کنند تا  دیگر جوامع و ملت ها درگیر این مشکلات نشوند.     

اگر تمامی اینهایی که گفتیم و خواهید شنید محقق شوند ما یک سیاره زمین به دور از هرگونه خشونت وخونریزی خواهیم داشت.

 

منبع : خشم نه...صلح آری... |راهکار مقابله با خشم..
برچسب ها : خشونت ,مقابله ,کشور ,همکاری ,سازمان ,هایی ,برای مقابله ,باید اقداماتی ,کشور هایی ,برای اینکه ,خشونت برای